fb Pixel
Oficjalna strona "Zamek" Sp. z o.o. - administratora Zamku Ogrodzienieckiego, Grodu na Górze Birów oraz właściciela Gościńca pod Lilijką
PL EN

,,Dotknij Nieba z Grodu na Górze Birów" - Noc spadających Gwiazd

Strona główna »  Kalendarz imprez »  ,,Dotknij Nieba z Grodu na Górze Birów" - Noc spadających Gwiazd

wielkość tekstu: A | A | A

dni godz. min. sek.

Na sierpniowym niebie możemy obserwować tak zwane spadające gwiazdy. Ale to nie gwiazdy spadają, tylko drobinki kosmicznego pyłu, lodu i kamieni pozostawione na orbicie przez komety, spalają się w ziemskiej atmosferze. Zjawiska te nazywamy meteorami. 12 sierpnia Ziemia przecina ślad pozostawiony w kosmosie przez kometę Swift-Tuttle. Ślad ten jest bardzo obszerny, Ziemia przechodzi przez niego przez kilka tygodni, więc meteory widzimy przez prawie cały miesiąc. W jego centrum drobin jest najwięcej więc i zjawisk na niebie możemy zobaczyć całkiem sporo, nawet do 100 na godzinę. W dodatku wszystkie w jednym obszarze, w pobliżu gwiazdozbioru Perseusza, dlatego nazywamy je Perseidami. W odpowiednio ciemnym miejscu, przy dobrej pogodzie wystarczy wygodnie usiąść i spojrzeć w górę. Podziwiając nocne niebo z pewnością dostrzeżemy niejeden ślad kosmicznego pyłu, a wtedy wystarczy już tylko pomyśleć życzenie.

Perseidy będziemy podziwiać z Góry Birów. To jeden z najlepszych punktów obserwacyjnych na Jurze. Gości prosimy o zabranie kocy. O resztę zadbamy my i gwiazdy.

Terminy:

19.08.2022 21:00

„ZAMEK” Sp. z o.o. Ogrodzieniec
ul. Koś­ciuszki 66, 42-440 Ogrodzie­niec

tel.: +48 32 67 32 220
e-mail: biuro@zamek-ogrodzieniec.pl

  • winda_cmyk
  • pokoj_goscinny3_cmyk
  • p3_cmyk
  • lazienka_n_cmyk
  • lazienka
Witamy na stronie internetowej śląskiego Zamku Ogrodzieniec. Zachęcamy do zwiedzania zamku rycerskiego, uczestniczenia w imprezach rycerskich i pokazach. Gwarantujemy moc niezapomnianych wrażeń.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Kup bilet online
Facebook
Wersja mobilna