fb Pixel
Oficjalna strona "Zamek" Sp. z o.o. - administratora Zamku Ogrodzienieckiego, Grodu na Górze Birów oraz właściciela Gościńca pod Lilijką
PL EN

Długi weekend sierpniowy - informacje

Strona główna » Aktualności » Długi weekend sierpniowy - informacje

wielkość tekstu: A | A | A

Długi weekend sierpniowy - informacje

W dniach 13-15.08.2022 zapraszamy do odwiedzenia zarówno Zamku Ogrodzienieckiego oraz Grodu na Górze Birów. Obiekty czynne będą w godzinach 09:00 – 20:00 Zamek oraz 10:00- 19:00 Gród na Górze Birów. Szczegółowy cennik oraz informacje o otwarciu dostępne tutaj!

Dostępność biletów można sprawdzić klikając tutaj i wybierając interesujący termin!

13 sierpnia 2022 - Pokazy rycerskie

Program pokazów walk rycerskich z aktywnym udziałem publiczności 15:30 - 17:30. Atrakcja dostępna w cenie biletu wstępu do zamku.

14 sierpnia 2022 - Gry i zabawy plebejskie z rycerzami

Program pokazów rycerskich z aktywnym udziałem publiczności. Mini turniej rycerski dla dzieci, walki pokazowe, walki sportowe, średniowieczna artyleria w godzinach 15:30 - 17:30. Atrakcja dostępna w cenie biletu wstępu do zamku.

15 sierpnia 2022 - Pokaz Konny

Pokazy konne „HUSARIA - SKRZYDLACI RYCERZE” - osadzone w realiach XVII w. Atrakcja dostępna będzie od godziny 15:30 w cenie biletu wstępu do zamku.

Ponad to:

Poza dziennym zwiedzaniem zapraszamy również na Wieczór z Duchami. Zapewne każdy z Was wie, że Zamek Ogrodzieniec to największe ruiny wśród śląskich obiektów zamkowych na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Z zamkiem wiąże się wiele mrocznych historii oraz legend. Słyszeliście o Pięknej Olimpii, Czarnym Psie czy Anzelmie? Z tymi postaciami, a także z kilkoma innymi, możecie się spotkać podczas organizowanych na Zamku Ogrodzienieckim „Wieczorów z Duchami”. W czasie zwiedza­nia prze­wod­nik zabierze Was w podróż po zamkowych murach opowiada­jąc owiane leg­endą his­to­rie, a z ciem­nych zaka­marków wyłonią się niespodziewanie zjawy… Wieczór z Duchami odbywa się w dniach 12.08 oraz 13.08.2022

Infor­ma­cje organizacyjne:

 • Pier­wsze wejś­cie o godzinie 20:00, kole­jne wejś­cia co pół godziny. Ostatnie wejście o godzinie 23:59
 • Wejś­cie w gru­pach max. 30 osobowych (obow­iązuje kole­jność zakupionych biletów) 
 • Bilety dostępne w przedsprzedaży internetowej, nie gwarantujemy dostępności biletów w dniu wydarzenia.
 • Koszt "Wieczoru z Duchami" – 39 zł/​os.

W cały weekend majówkowy:

Na zamkowy dziedzińcu czekał będzie na Was mincerz, u którego możecie samodzielnie wybić pamiątkową monetę z Ogrodzieńca!

czytano: 5491 razy

autor: zamek-ogrodzieniec.pl

data dodania: 2022-08-12 08:18:14

Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
 • Czy wiesz, że... W każdy wakacyjny piątek organizujemy "Wieczór z Duchami", podczas którego przewodnik zabierze Was w podróż po zamkowych murach opowiada­jąc owiane leg­endą his­to­rie, a z ciem­nych zaka­marków wyłonią się niespodziewanie zjawy i upiory…dalej 
 • Czy wiesz że... Nieopodal Zamku Ogrodzienieckiego znajduje się zrekonstruowany Gród Królewski na Górze Birów. Jest to to niezwykle cenne wzgórze jurajskie pod względem archeologicznym,przyrodniczym jak i krajobrazowym... tylko 20 min spacerkiem od Zamku.dalej 

„ZAMEK” Sp. z o.o. Ogrodzieniec
ul. Koś­ciuszki 66, 42-440 Ogrodzie­niec

tel.: +48 32 67 32 220
e-mail: biuro@zamek-ogrodzieniec.pl

 • winda_cmyk
 • pokoj_goscinny3_cmyk
 • p3_cmyk
 • lazienka_n_cmyk
 • lazienka
Witamy na stronie internetowej śląskiego Zamku Ogrodzieniec. Zachęcamy do zwiedzania zamku rycerskiego, uczestniczenia w imprezach rycerskich i pokazach. Gwarantujemy moc niezapomnianych wrażeń.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Kup bilet online
Facebook
Wersja mobilna