fb Pixel
Oficjalna strona "Zamek" Sp. z o.o. - administratora Zamku Ogrodzienieckiego, Grodu na Górze Birów oraz właściciela Gościńca pod Lilijką
PL EN

Zamkowa Fiesta Balonowa | 21/22.08

Strona główna » Aktualności » Zamkowa Fiesta Balonowa | 21/22.08

wielkość tekstu: A | A | A

Zamkowa Fiesta Balonowa | 21/22.08
SP-BDW: Halo Zamek Ogrodzieniec, Halo Wieża. Prosimy o pozwolenie na start.
Wieża: SP-BDW niebo nad Zamkiem jest Wasze, możecie startować!
Te słowa 21 sierpnia usłyszy absolutna czołówka polskich pilotów. Wśród nich min. Mateusz Rękas zwycięzca najbardziej prestiżowej lotniczej imprezy na świecie. Pucharu Gordona Bennetta. Polska załoga, w której składzie był także Jacek Bogdański wygrała zawody w 2018 roku. Dwa lata po tym sukcesie najlepsi baloniarze zdecydowali się na kolejny historyczny wyczyn. Przyjeżdżają do Ogrodzieńca by odbyć loty nad XIV wiecznym Zamkiem. Niesamowicie zapowiada się zwłaszcza jeden z nich. Gdy nad twierdzą pojawi się replika balonu braci Montgolfier.
Statki powietrzne będzie można podziwiać z terenu przedzamcza. W dniu imprezy (21.08) wydłużamy godziny otwarcia. Na teren wokół Zamku będzie można wejść do 22.00, do 21.00 baloniarzy będzie można też obserwować z Grodu na Górze Birów.
PROGRAM WYDARZENIA:
21 sierpnia 2020:
18:00 - 20:00 Pierwsza konkurencja. Lot na Orlim Gniazdem. W piątkowy wieczór celem 10 załóg będzie Zamek w Ogrodzieńcu. Podczas przelotu nad ruinami piloci, będą musieli zlokalizować rozłożony na podzamczu krzyż. Jeśli uda się do niego zbliżyć, ekipy będą zrzucały specjalny marker (nylonowa wstęga z niewielkim obciążeniem). Wygrywa załoga, której marker znajdzie się jak najbliżej krzyża. Załogi startują z wybranych przez siebie lokalizacji, po wcześniejszej ocenie warunków pogodowych.
21:00 – 21:30 Nocne widowisko na zamkowym wzgórzu. Spektakularny pokaz z udziałem 6 załóg balonowych.
22 sierpnia 2020:
6:00 – 8:00 Druga konkurencja. Nalot na Birów. W sobotni poranek wraz ze wschodem słońca, na niebie znów będzie można zobaczyć 10 balonów. Tym razem celem załóg będzie Gród na Górze Birów. Podobnie jak podczas lotu nad Orlim Gniazdem piloci będą musieli zrzucić marker jak najbliżej rozłożonego krzyża. Załogi startują z wybranych przez siebie lokalizacji, po wcześniejszej ocenie warunków pogodowych.
Nagrody dla trzech najlepszych załóg ufundował hotel Poziom 511 Design Hotel & Spa. Rozdanie nagród i wręczenie pucharów w sobotę o 12.00 na terenie hotelu Poziom 511.
Bilety na wydarzenie dostępne poniżej:

czytano: 7285 razy

autor: zamek-ogrodzieniec.pl

data dodania: 2020-08-21 13:56:26

Formularz zapytaniowy
Ciekawostki
  • Czy wiesz, że... W każdy wakacyjny piątek organizujemy "Wieczór z Duchami", podczas którego przewodnik zabierze Was w podróż po zamkowych murach opowiada­jąc owiane leg­endą his­to­rie, a z ciem­nych zaka­marków wyłonią się niespodziewanie zjawy i upiory…dalej 
  • Czy wiesz że... Nieopodal Zamku Ogrodzienieckiego znajduje się zrekonstruowany Gród Królewski na Górze Birów. Jest to to niezwykle cenne wzgórze jurajskie pod względem archeologicznym,przyrodniczym jak i krajobrazowym... tylko 20 min spacerkiem od Zamku.dalej 

„ZAMEK” Sp. z o.o. Ogrodzieniec
ul. Koś­ciuszki 66, 42-440 Ogrodzie­niec

tel.: +48 32 67 32 220
e-mail: biuro@zamek-ogrodzieniec.pl

  • winda_cmyk
  • pokoj_goscinny3_cmyk
  • p3_cmyk
  • lazienka_n_cmyk
  • lazienka
Witamy na stronie internetowej śląskiego Zamku Ogrodzieniec. Zachęcamy do zwiedzania zamku rycerskiego, uczestniczenia w imprezach rycerskich i pokazach. Gwarantujemy moc niezapomnianych wrażeń.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Kup bilet online
Facebook
Wersja mobilna